Guns N' Roses w Gdańsku - Warto marzyć!
Dodane przez mafioso42 dnia Czerwiec 26 2017 10:17:47

(...) Jak byłem małym 7-letnim chłopcem to miałem marzenie zobaczyć koncert Guns N' Roses w składzie w którym Axl, Slash i Duff występują razem. Muzycznie wychowałem się na zdartej do granic możliwości kasecie video z nagranym koncertem z Paryża (1992 rok w ramach trasy Use Your Illusion Tour), który kiedyś pokazywała TV Polonia. Obejrzałem ten koncert tyle razy, że do dzisiaj pamiętam każdy ruch Axla, każde słowo, które wtedy wypowiadał między piosenkami. Ba - pamiętam nawet w co był ubrany na poszczególnych numerach. Ogarnęło mną totalne szaleństwo.
(...)
Kiedy więc w styczniu 2016 roku ogłoszono reunion Axla ze Slashem i Duffem, a zaraz potem pierwsze koncerty to moje serce znowu zaczęło bić mocniej, a w głowie przywołałem wspomnienia tego 7-letniego chłopaka, który biegał jak szalony między kuchenką a fotelem i dla którego czerwona koszula flanelowa to była prawdziwa relikwia upodobniająca go do muzycznego idola. W ten mroźny poranek kiedy pisałem newsa na NTS, gdzieś się we mnie zatlił promyk nadziei, że jest szansa na występ zespołu w tym składzie w Polsce. I tak też się stało, gdy 11 miesięcy później ogłoszono koncert w Gdańsku. Trasę nazwano "Not In This Lifetime" od słynnych odpowiedzi muzyków na pytanie czy jeszcze ze sobą kiedyś zagrają. A jednak: niemożliwe stało się możliwe.
(...)
Miałem od tego koncertu wielkie wymagania jednocześnie zostawiając sobie jakiś margines na rozczarowanie. Rzeczywistość jednak rozwiała obawy i przerosła wszelkie oczekiwania. Guns N' Roses są znów potężni, wyprzedają stadiony, grają dla milionów i zarabiają miliony. A co najważniejsze wszystko to trzyma najwyższy poziom artystyczny. Może i to jest reunion oraz trasa dla pieniędzy. Ale wiecie co? Nie ma to dla mnie żadnego znaczenia dopóki zespół broni się muzyką fantastycznie graną na żywo i zamyka raz na zawsze usta nieżyczliwym krytykom. Zdecydowanie był to NAJLEPSZY KONCERT W MOIM ŻYCIU.
(...)

Przeczytaj pełną relację: Warto marzyć!