AS Koncertowy
Dodane przez mafioso42 dnia Czerwiec 08 2018 08:40:34

Czas zacząć nowy rozdział w internetowej przestrzeni.

Mój, mały intymny muzyczny świat, jakim do tej pory była strona www.as85.ubf.pl odchodzi do lamusa. To było wspaniałe 7 lat, dzięki którym miałem okazję dzielić się swoimi wrażeniami z różnych dziedzin życia. Powodem założenia tej strony był brak pracy i chęć zabicia nudy, która powstała w wyniku siedzenia w domu. Wydawało mi się, że mam coś do przekazania i że ktoś będzie chciał to przeczytać. Na początku chciałem pisać o wszystkim - muzyce, sporcie, filmach, książkach i innych obszarach szeroko pojętej kultury, które mnie interesowały. Szybko się okazało, że taki misz-masz nie jest dobrym rozwiązaniem bo to co interesowało jednych, innych odrzucało. Skupiłem się więc na opisywaniu swoich wojaży po koncertach (najczęściej rockowych) z punktu widzenia fana, przeżywającego muzykę na swój sposób. Sprawiało mi to (i nadal sprawia) najwięcej frajdy, zyskałem paru stałych czytelników, strona zaczęła się rozwijać. Z biegiem czasu przestało mi to wystarczać, chcę się rozwijać.
Decyzja o zmianie adresu www jest podyktowana tym, że platforma ubf.pl poza tym, że jest darmowa, kompletnie nie przystaje do dzisiejszych czasów, jeśli chodzi o sposób pisania tekstów (trzeba znać HTML, bez tego ani rusz), interakcji z fanami za pomocą komentarzy (konieczność tworzenia kont z osobnym loginem i hasłem), dodawaniem grafiki, itd., itp. Nie oszukujmy się - as85.ubf.pl - to nie było miejsce, które było przykładem profesjonalizmu, jeśli chodzi o stronę techniczną czy wizualną. Było wystarczające do pewnego momentu.

W zeszłym roku powiedziałem sobie dość! W głowie zaczęła mi kiełkować koncepcja przenosin na inną, łatwiejszą w komunikacji z ludźmi platformę i poświęcenie się w 100% opisywaniu muzyki. Wybór padł na blogger, narzędzie Google - na tę chwilę jest to dla mnie wybór optymalny, ze względu na łatwość dodawania treści, system komentarzy, ilość dostępnych gadżetów, kwestię naturalnego połączenia ze sferą mediów społecznościowych i wreszcie możliwość podpięcia własnej domeny bez żadnych dopisków w nazwie. Mam nadzieję, że będziecie się tu czuli jak u siebie. W każdym razie mocno zachęcam do aktywnego uczestnictwa i dyskutowania ze mną na różne tematy. Początki jak zawsze będą pewnie nieco chaotyczne - sam się jeszcze uczę tego miejsca.

Na koniec dziękuję wszystkim, którzy przeczytali choć jeden tekst na as85.ubf.pl i zostawili choć jednego like'a na facebookowym profilu. Dzięki temu wiem, że było warto i wiem, że decyzja o przeniesieniu się na bardziej profesjonalną platformę jest słuszna. Mam też nadzieję, że zostaniecie ze mną w nowym miejscu :)

Dziękuję też żonie Izie, za zachęcanie mnie do wykupienia domeny i stworzenia czegoś co będzie miało ręce i nogi. Dziękuję ekipie z Nightrain Station Forum, która stanowi pewnie większość moich czytelników, z racji tego, że udzielam się też na www.gunsnroses.com.pl. Dziękuję też Gosi z firmy Marjorie za stworzenie logo i zdjęcie w tle dla Asa Koncertowego :)

PS. Tą stronę zostawiam dla potomnych. Dużą część treści przeniosę na nową platformę w kolejnych kilku tygodniach.